پروژه های در دست اجرا:
شبكه و امنيت
ماه اکتبر در تاریخ میلادی ماه آگاهی ملی در زمینهzwnj; امنیت سایبری است.
 
سالهاست شاهد نظریهzwnj;هایی هستیم در باب این که حملات سایبری چگونه میzwnj;توانند جامعه را فلج کنند.
 
بسیاری از آنها توسط اخبار امنیتی و رسانهzwnj;های خبری به اطلاع کاربران می رسد و بسیاری آن ها هم به حال خود باقی میzwnj;مانند و هیچ کسی از آنها با خبر نمیzwnj;شود.
 
93 درصد از سازمانzwnj;ها و شرکتzwnj;ها، سیاست رمزنگاری ضعیفی را برای کارمندان خود تعیین نمودهzwnj;اند؛ به گونهzwnj;ای که نهzwnj;تنها به امنیت آنها هیچ کمکی نمیzwnj;کند، بلکه در عمل موجب ایجاد نوعی حس امنیت کاذب نیز میzwnj;شود که از دید کارشناسان، خود منشاء آسیبzwnj;پذیری جدی خواهد بود.
 
ما قبلا به این واقعیت پی بردهzwnj;ایم که حملهzwnj;های پیچیده سایبری از آسیبzwnj;پذیریzwnj;های روز صفر، امضاهای دیجیتال، سیستم فایلzwnj;های مجازی، الگوریتم های رمزنگاری غیر استاندارد و سایر ترفندها استفاده میzwnj;کنندzwnj; اما گاهی اوقات آن ها با وجود تمام این راه های سخت و پر دردسر، از حملات ساده تری همانند حمله ای که ما آن را چندی پیش شناسایی کردیم و آن راnbsp;Microcinnbsp;نامیدیم، استفاده میzwnj;کنند.
 
بهzwnj;تازگی مشخص شده است که آخرین نسخه از مرورگر وب اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت با یک باگ ویژه روبرو است که موجب میzwnj;شود تا این محصول هر آنچه در نوار آدرس خود تایپ میzwnj;کنید، افشا کند.
 
به نظر میzwnj;رسد این روزها که خبرهای بسیاری از گوشه و کنار جهان درباره هک شدن حساب های شخصی و اینترنتی و حملات سایبری به کاربران به گوش میzwnj;رسد، بدیهی است اطلاع یافتن از اینکه پس از هک باید چه اقداماتی را انجام بدهیم، کمک به سزایی به ما خواهد کرد.
 
nbsp; دولت سوییس روز جمعه در بیانیهzwnj;ای اعلام کرده است که سرورهای وزارت دفاع در این کشور هدف حملات سایبری قرار گرفتهzwnj;اند.
 
بدتر از آن به گفته کمپانی Armisnbsp;(لابراتواری که در حوزه حفاظت از اینترنت اشیاء فعالیت دارد) که سرنخ این حمله را پیدا کرد، این حمله میzwnj;تواند از راه دور انجام شود و هیچ نیازی به تعامل با کاربر ندارد.
 
nbsp; وزارت آموزش چین به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد در حوزه امنیت و حفاظت اطلاعات از سایر کشورهای پیشگام در این زمینه پیشی گرفته و با بهرهzwnj;مندی از دانشجویان نخبه و برگزیده کشورش، یک ارتش برای مقابله با حملات سایبری تشکیل دهد.
 
کریپتوکارنسی (معاملات ارز رمزنگاری شده)، صنعتی در فناوری اطلاعات است که به سرعت در حال رشد است و جای مناسبی را در این عرصه به خود اختصاص داده است.
 
اگر شما مرا به سرقت یک ماشین جدید متهم کنید، من گزینهzwnj;های بسیاری را برای اثبات بیzwnj;گناهی خود دارم.
 
nbsp;هیثر آدکینز، کارشناس مسائل امنیت سایبری و حفاظت اطلاعات که به مدت ۱۵ سال در گوگل فعالیت میzwnj;کرد، در حاشیه کنفرانس علم و تکنولوژی در سانفرانسیسکو، روز دوشنبه اظهار کرد که دیگر نمیzwnj;توان گفت کسی در معرض خطر حملات سایبری و اینترنتی قرار ندارد.
 
بر اساس گزارشzwnj;های منتشر شده، احتمال میzwnj;رود اطلاعات بیش از ۴۰۰ نفر از مشتریان بانک ملی کانادا تحت تاثیر نقص فنی در وب سایت این بانک فاش شده باشد.
 
به تازگی مجرمان پشت تروجان بانکی Retefe، با استفاده از اکسپلویت EternalBluenbsp;nbsp;گروهNSA اجزای جدیدی را به بدافزارهای خود اضافه کردند و آن را ارتقا دادند.
 
سازمان مدیریت تفریحات عمومی در عربستان سعودی که به تازگی از برگزاری کنسرت در این کشور حمایت میzwnj;کند، روز جمعه اعلام کرد که از خارج این کشور مورد حملات سایبری قرار گرفته است.
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
<<    <      >    >>

 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ارتباطات طیف گستر است.
اجرا و پشتیبانیNikaIT